پارادوکس زنانه در فارس!!!!

یه لحظه به این عکسها نگاه کنید!
6_8604110409_L600.jpg
5_8604110409_L600.jpg
خبرگزاری فارس و بخش گزارش تصویری ،آنهم در هفته بزرگداشت زنان!
یعنی ما،اینقدر زنان مان گرفتارند وقشر دیگری وجود ندارد که درگیر مسائل اجتماعی باشند؟حالا به هر نوعی؟!صرفا زن در جامعه مگر به این حرفاست؟!آنها به واقع هیچ ارزش دیگری ندارند،جزء سوژه ای دردناک و تلخ در این روزها!ما زنان موفق نداریم؟همه ما همینیم؟! که یه خبرگزاری داخلی باید اینجوری محوریت راجع به زنان بدهد؟؟؟؟!خیلی برام دردناک بود!دیدن این عکسها،در چنین روزهایی.... تمام حرفم این بود که چرا باید چنین گزارش تصویری روی فارس میدیدم!در حالیکه این روزها همه جا صحبت از موفقیت و پیروزی زن ایرانی است چه دليلي داشت چنين خبرگزاري از زن چنين نمايشي را ترتيب دهد و چه بي موقع!
البته میدونم حقیقت زیر پوست این شهر بیداد میکنه و نباید چشم خویش و لنز دوربین را در برابراش بست و پنهان کرد!ناگفته نماند این حرفها چیزی از عکسها و کادر بندی عالی عکاسش،حسین فاطمی عزیز کم نخواهد کرد و واقعا عکسهای خوبی گرفته،مثل همیشه .
مشکل من به زمان ارسال این عکسهاست نه خود عکسها که به حق حکایت از واقعیتی تلخ دارد!
ولی آقای دبیر عکس: 
الان موقعش نبود!
بود؟
/ 17 نظر / 235 بازدید
نمایش نظرات قبلی
شهريارصيامی

سلام خانم مجد ما يک گروه فيلمساز هستيم که درحال حاضر مستند آموزشی درباره اعتياد تهيه می کنيم اما متاسفانه به علت جلوگيری از نمايش تصوير زنان معتاد چه توسط خودشان و چه توسط مسئولين اعتياد به يک مشکل مردانه تبديل شده است! اگرچه تعداد معتادين مرد چند برابر زنها است. اما خوب می دانيم که اعتياد در زنها نيز وجود دارد اگر ما حقيقت را پنهان کنيم مسلماْ در آينده خود زنان آسيب بيشتری از اين پنهان کاری خواهند ديد. ضمن اينکه اعتياد در زنان عوارض اجتماعی بسيار خطرناک تری از مردان دارد! روز زن یک مناسبت تعیین شده در تقویم است که مطمئناْ مشکلات زنان در این روز پایان نمی یابد. بهتر است در این روز برای حل مشکلات زنان و احقاق حقوق اجتماعی آنان بیشتر تلاش کنیم و فراموش نکنیم که زنان معتاد به توجه بيشتری نياز دارند.

زهره

عکسای رهبری کوووووووووووووووووووووووووو؟

رضا مهدوي هزاوه

و عکس ماه خود ماه نيست و آشيانه ی کوچک محمد حسين و مرضيه ـ کودکان کار ـ پر از خس و خاشاک و خالی از خورشيد است...روز زن، روز مرضيه ی بی پدر است و روز پدر ، روز محمد حسين بی پدر...الان موقع خوردن چای است ...هر چند روزگار تلخ باشد.

عرفان

گزارش سفر خاتمي به شيراز http://shirazpress.blogfa.com/post-19.aspx

نسرین

صددرصد با حرفت مخالفم .و از تو تعجب می کنم! این مثل نگاه جمهوری اسلامی است که تا الان که نیمی از روز زن گذشته حالت تهوع بهم دست داده و همین الانه که بالا بیارم! باید فقط و فقط در این روزها کثافت را نشان داد ۹۹ درصد گندیده قضیه رو نه یک درصد سالم باقی مونده رو که اونم به همین زودی می گنده. خودت می دونی که من و تو هم جزو همون ۹۹ دزرصد گندیده هستیم .حالا که چیزی توی تن و بدنمون نیست که نشون بده گندیدیم بذار لااقل اینا رو ببینیم و ببینند که تظاهرات بیرونی روح من و تو هم هست. چرا حالتون بد میشه؟ اگه روح دخترای جامعه قابل تبدیل به عکس بود از این بدتر می شد. خیلی بدتر و دردناک تر و گندیده تر.

آريو

جالب بود اما متوجه دليل ناراحتی شما نشدم ! با توجه به اينکه اعتياد به شکل فزاينده ای در جامعه ما درحال رشد است و اين نرخ در زنان نيز چشم گير است و همچنين آمار های وحشتناک تن فروشی در ميان دختران با سنين کمتر از ۱۸ سال و اينهمه معضل ديگر ... اگر يک خبرگزاری مشکلات را ( گوشه ای از آن را ) منعکس کند خوب است يا بد ؟ اگر فقط از خوبی ها و موفقيت ها بگوييم خوب است ؟خوب ها که خودشان خوبند ! بايد به سراغ مشکلات رفت مريم جان .

مونا

نمی تونستی به جای این بیانیه دندان شکن چند تا از آزادی ها و موفقیت های بدست اومده در پناه اونا رو بگی تا همه ما خفه شیم.

مريم مجد

بابا جان بفهميد من با ماهيت اين عكسها مساله ندارم،اينها خود همون هزاران واقعيت پنهان ماست!!!ديگه بعد از ۳ سال مدام زندگي كردن با پروژه هاي فيلمم و عكسهام كه دختران و زنان گرفتار اعتياد و بزهكارين،مي دونم كه چه خبره!!!من نمي خواستم الان و در اين روزها اينها رو ميديدم!و اگر چنين گزارشي داده شد،اي كاش كنارش عكسهاي زنان ورزشكار،هنرمند و استاد دانشگاه هم نشان داده ميشد!يك مقايسه عادلانه! خوبي و بدي، سياهي و سفيدي كنار هم متمايز ميشن!اونوقته كه،ميشه ميزان غلبه سياهي بر سفيدي در جامعه مون ديد!!!