بچه باحال

بده اونو بیاد اینور...

هوی با توام اسکول...کری؟!نمیشنوی؟خیلی بی (...) هستی به خدا!

بابا خیلی مخلصیما.کجایی؟نیستی؟کلی طرح زدم خفن

به ما میگن،بچه باحال!

اینا جملات تعدادی از بچه های گرافیتیه که بیشترشون بین 20 تا 25 سال سن دارن و کل زندگیشون با اسپریهای رنگی و طرحهای رودیوار شهر و صدای بلند متال میگذره!

به قول میلاد، متال همه چیزشه!وقتی گوش میده میتونه بهترین طرح ها رو دیزاین کنه!

زیاد وارد حاشیه نشدم.یعنی فعلا ترجیح دادم برای اولین قدم، تو جمع رقابتیشون در یه  فضای داخلی باشم.

راستشو بگم خودم شخصا خیلی دوست دارم!حدود یکسال و نیم پیش پروژه ای رو آغاز کردم که دیوار نوشته های شهر رو عکاسی کنم!حالا با هر تم یا مضمونی.مهم نیست!وقتی میگردی و در ترافیک سنگین شهر از ماشین پیاده میشی و کل خیابونو ترجیح میدی پیاده طی کنی  مدام نگاهت جذب نقاشیهای درهم رفته ای میشه که سرو تهش یه چیزیو میخواد بهت بگه!

بیشتر بچه های خلاق گرافیتی معتقدن که فضا ندارن!بیشتر وقتها هم با ممانعتهای شدیدی روبرو میشن و گاهی لو میرن اذیت میشن.اعتقاد درستی هم دارن،میگن کار خطایی که نمیکنن.بیشترشون دانشجوی گرافیک هستن که از علایقشون کار کردن رو هنر محیطی هست ولی هنوز کسی درک نکرده!و به چشم انسانهای خرابکار به اونا نگاه میشه نه یه گرافیست خلاق که با خطوط و رنگ سر کار داره.همین تفکر و نگاهی که بهشون میشه خودش مانع از پیشرفت کارشون خواهد بود.

میلاد تاکید میکنه که خیلی ها از این مساله سوءاستفاده کردن و شعار سیاسی نوشتن یا طرح زدن!ولی ما که راهمون با اینا نیست چرا ترو خشکو باهم میسوزونید!

(گاهی اتودهاشونو میونه جزوات دانشگاهیشون طراحی میکنن)

به هر حال صحبتها اندر احوالات دوستانی است که جدا دیزاینر های خوب و خلاقی هستند و حیف که جای کار و ارائه آثارشون به آن صورتی که باید ندارند،ظاهرا هنوز دوره  بردن هنر و تفکرات خلاقانه به خانه تمام نشده است و بسیاری از هنرمندان مجبورند هنرشان را در خانه های ذهنیشان دفن  کنند!

نمیدونم،شاید من خیلی ایدئالیستی فکر میکنم!

/ 10 نظر / 235 بازدید
پرین

کاراشون خیلی خوبه! کاش میشد به جای خیلی از این طرح های زیبا سازی شهرمون- طرح های خلاق دوستامون رو می دیدیم. خسته نباشی خانوم.

محسن

جالب بود. موافقی یه کار مشترک مفصل در مورد گرافیتی بکنیم ؟

مهری

تبریک خانوم امیدوارم که خوب ژیش بره این سوژه ی بکرت!

علی باقری

همیشه برام سوال بود که این کارا که بعضیاش خیلی خوبن کاره کیاست؟ نمیدونستم کار بچه های خودمونه !!! جالب بود

هبت

سلام خسته نباشي با عكساي حرم امام رضا به روزم حتما بيا

هبت

چه سوژه هاي قشنگي داري و عكس مي گيري كاش منم بلد بودم به روزم بيا و نظر بده

مهسا

درود بر مریم مجد عزیز ... طراحشان را دوست دارم ولی صحبت کردنشان را نه!! یه کم توی ذوقم زد ولی طراحشان رفعش می کنه ... شاد باشی [گل][گل]

افشين

درود عکس های قشنگی گرفتی , قبلاَ در مورد گرافیتی تو مجله الکترونیکی گرافیکی بود خونده بودم ف که یه ویژه نامه در موردشون داشت.دنیای جالبی دارن.البته متاسفانه تو کشور ما هنز فرهنگ برخورد با گرافیتی ها فرهنگ متناسب و خوبی نیست و هنوز اونارو اونطور که باید و شاید به رسمیت نمی شناسن, سایر کشورها رو نمی دونم.امیدوارم روزی برسه که همه ی هنرمندا بتونن آزادانه هنرشونو عرضه کنن. ممنون و موفق باشید

آلتون ویل 3

واه اینها که همه فنچ منچ هستن برای aloneمتاسفم که چنین کسایی شدن دنباله رو هاش

میترا

سلام عزیزم[بغل] چه عکسایی!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! نمیایی دیگه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1 بی معرفت شدی!!!!!!!!!!!! مریم جون[قهر] من لینکت کرده بودم گفتمم بیام ببینم چه کردی