هادی ساعی زنانه

تا حالا همشهری جوان رو دیدین؟!گذرتون به صفحاشو مطالبش افتاده؟

بله،بیشتر جوونا دیدن و خیلی هم طرفدار داره.من هم از خوب و بد روزگار بگذرم،به عنوان عکاس با دوستانمون در گروه مجلات همشهری همکاری میکنم.

این شماره اخیر همشهری جوان رو دیدید؟!شماره ١٩٨

یه بخش خیلی جالبی داره به عنوان " نگاهی به بهترین عکسهای جوانان جشن تصویر سال با عنوان " شکارچی های زیر ٢۵ سال"

نشسته بودم واسه خودم ورق میزدم رسیدم به این صفحه،خوب امسال من هم در این بخش عکس داشتم و به عنوان نفر سوم تقدیر شدم و در این صفحه عکس من هم چاپ شده بود به عنوان شکارچی ٢۵ ساله.

ولی نکته قابل توجه ای در این بخش دیدم که هنوز برام جالبه!اینکه مجموعه عکسی که برای مسابقه داده بودم در ارتباط با سارا خوشجمال فکری تکواندو کاری که امسال در رقابتهای المپیک پکن راه یافته بود ضمن چاپ در این صفحه تیتری که برایش انتخاب شده بود این بود:  هادی ساعی زنانه!

آخه مگه داریم حمام زنان مردانه اش میکنیم؟

خوب به هرحال در هر روزنامه و مجله ای این اشتباهات هست ولی از همه اینها بگذریم چیزی که خیلی برام جذاب بود حرف یکی از همکارانمون در تحریریه!

وقتی دید خیلی شاکیم از این مساله برگشت بهم گفت: بابا،اینقدر شلوغ کردن نداره که!هادی ساعی هم تکواندوکار هم قهرمان.حالا وقتی یه زنی هم تکواندو کار باشه هم قهرمان ،میشه همون هادی ساعی زنانه دیگه!چه فرقی میکنه؟!مگه خواهر هادی،مهروز تکواندو کار نیست؟!

حالا من میگم آخه این حرفا چه ربطی داره که سارا خوشجمال فکری ،رو به عنوان یه ورزشکار مستقل و دختری که در ١٩ سالگی به المپیک راه یافته  نادیده بگیریم و چنین توجیهی کنیم.

گاهی وقتا خیلی واسم زور داره که تو این همه کمبودهایی که در حوزه ورزش زنان و اخبار و عکسها مشاهده میکنیم،چنین تفکراتیو از جانب دوستان روزنامه نگارم ببینم.اینجا هم برچسب موفقیت زنان طور دیگه ای زده میشه.یه جور وابستگی مردانه...تحلیل من از این گاف های روزنامه نگاری همینه!

حالا بماند که هنوز هم در حوزه ورزشنویسی ،زنان از این تبعیض های جنسیتی جون سالم بدر نمیبرن.

 مرتبط :

برگزیدگان جایزه محسن رسول اف

گزارش تصویری شیرزنان از دیدار خوش جمال و نعمتی

/ 7 نظر / 269 بازدید
مسالینا

می بینم که اولین نفری هستم که چشمم به جمال کامنت دونی شما روشن میشه ....(البته فکر می کنم ) به به ...چه خبر ...؟قرار بودبعد از اون شب کذایی یه پست بذاری شاهکار ولی خوب یه پست شاهکار تر گذاشتی ...

فرید صلواتی

کاش به زمانی بر می گشتیم که تنها غم زندگی ، شکستن نوک مداد بود. [ناراحت]

باکویر

راست گفتی... حالا حالاها کار داریم...

نرگس امامی

maryam joon axet ro shahrvande emrooz didam ba negahe aval fekr kardam khodet in onvan ro dadi

آرش امید

تیکه ای از پالپ فیکشن یا قصه های عامیانه ـ دیوونه ی ماریا ـ قسمت چهاردهم ... بودن با ماریا پارادوکس غریبی رو در من پدید آورد میلی که دوست داشت در اسارت ماریا بمونه و نیروئی که همواره در من نجوا می کرد ماریا جز زجر تدریجی و دهشتناک و روح سرگردانی بیش برام نیست و نخواهد بود . چنانکه بعدها فهمیدم اگه زودتر به نجوای الهام درونی گوش فرا می دادم اون همه سختی و رنج با ماریا بودن رو این روح دوازده ساله ام مجبور نبود تا دو سال تحمل کنه... آپم دوست نازنین و مهربونم [گل][قلب][لبخند]

کامران

salam maryam, to ke in matlabo baz gozashti inja... ye chizio mikham begam onam ine ke SHOMA ZANHA TAVAHOME TOTEE DARIN hamin... [هورا]